OFERTA


Opracowanie pękających pięt
Zabieg polegający na manualnym usunięciu martwego i twardego naskórka za pomocą skalpela, dzięki czemu efekt rogowacenia nie powraca po tygodniu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny a dzięki właściwemu wykończeniu zabiegu, pacjent może cieszyć się gładkimi i miękkimi pietami już po zabiegu. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej należy odpowiednio pielęgnować skórę stop po zabiegu wedle zaleceń specjalisty.
Odciski, modzele, nagniotki
Zabieg polegający na usunięciu martwego naskórka za pomocą skalpela i dłuta. Jest to zabieg bezbolesny, przynoszący ulgę od razu po jego wykonaniu. Pacjent zostaje zawsze poinformowany o przyczynie jego powstania oraz możliwych sposobach postepowania, aby zapobiec powstawaniu lub zmniejszyć częstotliwość powstawania i nawrotowości.
Palec po urazie
Zajmujemy się także nagłymi przypadkami takimi jak urazy paznokci. Oczywiście zabieg jak większość jest bezbolesny
Kurzajki
Ten zabieg wykonujemy 4 rożnymi metodami. Polega na opracowaniu kurzajki oraz aplikacji preparatu w gabinecie podologicznym według procedur właściwych dla danej metody. Zabiegi odbywają się w częstotliwości 1,5-2 tygodnie do całkowitego wyleczenia. Należy pamiętać, że proces usuwania kurzajek to terapia, nie jednorazowa wizyta.
Wrastajace paznokcie
To schorzenie spowodowane naruszeniem ciągłości skóry w wale paznokciowym przez fragment zwykle źle obciętego paznokcia, który z czasem zaczyna wrastać w ciało powodując stan zapalny, obrzęk i wysięk. Zabiegi polegają na opanowaniu stanu zapalnego (jeśli taki już powstał), a w późniejszy etapie kuracji, na wyprowadzeniu paznokcia za pomocą klamry korekcyjnej. Tu specjalista dobiera terapie adekwatna do stanu pacjenta i potrzeb terapeutycznych.
Paznokcie zmienione chorobowo
Tu możemy zakwalifikować rożnego rodzaju infekcje grzybicze, onycholizy, infekcje bakteryjne paznokci które powodują zmianę wyglądu, przezierności, grubości płytki paznokciowej. W przypadku infekcji grzybiczych zalecamy wykonanie badania mykologicznego aby w późniejszym etapie właściwie dobrać leczenie. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie ze względu na rodzaj problemu, choroby współistniejące i metodę lecznicza.
Badanie mykologiczne
To bezbolesny zabieg polegający na pobraniu zeskrobiny z zainfekowanych paznokci lub powierzchni skórnych. Gabinet odpowiada za pobranie materiału, dostarczenie go do laboratorium. Pacjent otrzymuje już gotowy wynik.

Badanie pod kątem łuszczycy
To bezbolesny zabieg polegający na pobraniu wycinka nabłonka z błony śluzowej policza . Tu również Materiał pobieramy i dostarczamy do laboratorium My.


Wkręcające paznokcie
To schorzenie spowodowane jest ułożeniem paznokcia w tzw. rurkę. To powoduje, że krańce paznokci ściskają łożysko, po którym rośnie paznokieć, powodując ból. Terapia polega na korekcji wzrostu paznokcia za pomocą klamer ortodoksyjnych i przywróceniu mu fizjologicznego wyglądu i toru wzrostu.
Dezynfekcja obuwia
Procedura pozwalająca zdezynfekować obuwie pod kątem grzybów, bakterii i wirusów. Czas trwania ok 10 min 1 para obuwia.


Skarpetki
W ofercie mamy duży wybór skarpetek długich i stópek z jonami srebra- idealne na pocące się stopy, nieprzyjemny zapach, przy kuracjach kurzajkowych i grzybicznych.
Obuwie domowe PAPS
Skórzane białe, również dostępne bez palców. Idealne dla osób pracujących w ośrodkach medycznych i nie tylko. Po więcej informacji zapraszamy do gabinetu lub telefonicznie gdy jesteśmy w gabinecie :)

Oto co mają w sobie Nasze kapcie:

WYJĄTKOWA Podeszwa Footform — podeszwa jest wykonana z termoformowanego filcu. Kształt takiej podeszwy odpowiada anatomicznemu obrysowi stopy normalnej/szerokiej.

PECJALISTYCZNA Profilowana Wkładka 3D — profilowanie aż w 3 wymiarach: wparcie łuku podłużnego, pelota metatarsalną i stabilizację pięty. Profilowanie wkładki daje poczucie ulgi i relaksu. Gęstość stosowanych materiałów wpływa na amortyzację podczas chodzenia po twardych powierzchniach (panele podłogowe, płytki, beton, twarde drewno).

WYCIĄGANA Wkładka — konstrukcja obuwia umożliwia zastosowanie indywidualnych wkładek ortopedycznych stosowanych przy wadach stóp jak np. koślawości, płaskostopie.

MOŻLIWOŚĆ Regulacji Tęgości — paski lub klamry pozwalają na dostosowanie do indywidualnych preferencji użytkownika.

ODDYCHAJĄCA i Przeciw potliwa Podeszwa — otwory we wkładce i podeszwie zaprojektowano tak, aby umożliwić optymalna cyrkulacje powietrza w oraz odpowiednie odparowywanie potu.

OCHRONA Palców — wysoki rant w przedniej części zabezpiecza palce przed kolizją (uderzenie w nogę stołu, krzesła itp.). Zwiększona szerokość przodostopia (w palcach) wpływa na komfort oraz nie powoduje spychania dużego palucha na zewnątrz

ECO Filc Twin — filc wełniany wzmocniony włóknami poliestrowymi pochodzącymi z recyklingu. Naturalny filc posiada doskonałe właściwości termiczne jednak nie jest trwały. Wzmocnienie włókiem wełnianych materiałem poliestrowym zapewnia zdecydowanie większą trwałość przy jednoczesnym zachowaniu walorów cieplnych i użytkowych. Filc w kolorze szarym jest najbardziej ekologicznym materiałem. Kolor uzyskuje się bez stosowania barwników poprzez właściwą selekcję surowca.

ANTYPOŚLIZG PRO — podeszwa gwarantuje ochronę przed poślizgnięciem się, upadkiem. Zastosowany materiał o najwyższych parametrach przyczepności i ścieralności. Stosowany przez profesjonalistów, np. w obuwiu wojskowym lub górskim. Zapewnia niezrównaną przyczepność do podłoża, zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni.

SKÓRA Owcza — naturalna skóry owcze, certyfikowane, pochodzące z europejskich garbarni skóry naturalne.

ECO — zastosowano materiały pochodzące z wtórnego przetworzenia (recykling). Zrównoważony proces produkcji pozwala na ograniczenie do minimum wpływ na środowisko naturalne.

WYRÓB Medyczny — produkt zarejestrowany jest w UE jako wyrób medyczny (klasa I wg reguły 1)


Wkladki pwo 15
To specjalistyczne wkładki, które mają za zadanie odciążać stopę przez cały czas. Są zbudowane z materiału nie posiadającego pamięci, co oznacza, że wkładka poddaje się pod działające naciski, ale po ich ustaniu wraca do pierwotnego kształtu (jak gąbka). Są stosowane jako metoda zapobiegająca powstawaniu odcisków, modzeli czy pękających piet.Holistyczne podejście do pacjenta polega ocenie nie tylko zmian występujących na Państwa stopach, ale również przyczyn ich powstania. Oceniamy nie tylko stopy, ale ogólna postawę pacjenta, czy nie ma żadnych deformacji w obrębie aparatu ruchu lub dobranego złego obuwia.


Kącik dla dzieci
Posiadamy kącik dla dzieci , gdy rodzice spędzają czas na naszym fotelu podologicznym.